אודות בוטניקה

משתלת בוטניקה היא מהיצרניות המובילות בישראל לדגניים ודמויי דגן, עשבוניים רב-שנתיים, גאופיטים וסוקולנטים

משתלת בוטניקה ממוקמת בכפר רות, ליד העיר מודיעין והיא הוקמה בשנת 1998 על ידי מוטי קופילוביץ וגל ישראלי כאשר מוטי מנהל אותה בפועל וגל מספק יעוץ מקצועי.

המשתלה משתרעת על שטח של 15 דונם והיא מתמחה בגידול צמחים עשבוניים רב-שנתיים, בדגני נוי או בשמם הלועזי Ornamental Grasses, ויש בה את האוסף הגדול ביותר של דגניים ודומיהם לגינון. כמו כן, היא מרחיבה כל העת ייצור של גאופיטים (=צמחי בצל ופקעת) ובשנים האחרונות גם של סוקולנטים (צמחים בשרניים).

אחד מיעדי המשתלה החשובים הוא איקלום וטיפוח של צמחים חדשים לגינון בארץ. במשך 20 שנות קיומה ניתן לזקוף לזכותה את החדרתם לשוק של כ-150 צמחים חדשים, ביניהם, למשל, מינים וזנים רבים של הסוגים מיסקנתוס, ליריופה, אגפנתוס ושל הסוג איריס. וישנם גם מינים מיוחדים במופעיהם כמו כסמנתיון רחב-עלים עם מופע סוף הקיץ והסתיו שלו, מיני המולנברגיה הפורחים בענני תחרה בוורוד או בלבן או סביון סרפנס שאין בעולם סוקולנט כחלחל יותר ממנו.

יעד נוסף הוא ייצור צמחים באיכות גבוהה והפצתם עם שמות בוטניים מדויקים ככל הניתן. זאת ועוד - המשתלה שמה לה למטרה להעניק שירות ראוי לשמו, לספק הדרכה במקרה הצורך ולנהל את היחסים עם ספקיה ולקוחותיה תוך שמירה על יושרה מירבית.

צוות המשתלה מונה כ-10 עובדים, מתוכם שני אגרונומים. הצוות אחראי על ריבוי של כ-400 צמחים שונים, על התפתחותם התקינה ועל הכנת משלוחים למשתלות בכל רחבי הארץ ותורם בנאמנות את חלקו לקידום הגינון בארץ באהבה ובהתרגשות.